logo kisf

A támogatott projekt a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program keretében valósul meg!

NEA ME BGA MFP logo

2022. évben a Békés Megyei Önkormányzat "az egyesület adminisztrációs feladataihoz kapcsolódó kiadások, valamint az általuk működtetett szálláshely fenntartásához kapcsolódó kiadások finanszírozása költségeinek részbeni fedezete" címen,
250.000 Ft-tal támogatta az egyesületet.

bmo logo 1line

 

 


A 2021-es évben is a Nemzeti Együttműködési Alap támogatta az egyesület működését.

bethlen

nea 01

 

Kondoroson járt a PG Csoport

Dankó Béla polgármester fogadta a kondorosi kötődésű zenekart a Művelődési Házban.

A Kondoros és Környéke Polgári Együttműködés Egyesület meghívására a PG Csoport zenekar október 12-én látogatott Kondorosra, ahol nemcsak zenei műveiket mutatták be, hanem a zenekar életét és megalakulást bemutató Alföld rock című filmet is.

A zenekar 1986-ban Jantyik Zsolt és Jantyik Csaba testvér- és alkotópáros kezdeményezésére indult.

Az akkori hatóságok figyelmét is felkeltő, szabad és magyar gondolatiságú koncertjeik híressé váltak az ország keleti régiójában. Többszöri tagcserék után kialakult a zenekart részben ma is jellemző, szövegcentrikus, rockos zenei irány. Sajátos dallamvilágukat "Alföldi zene" műfaji meghatározással illetik, a zenekar első lemezének (1990) címét is idézve. Jelenlegi tagok: Jantyik Zsolt – ének, Jantyik Csaba - gitár, vokál, Takács Szabolcs- basszusgitár, Kiss Attila - dob, ütőhangszerek.

A PG Csoporttal tartott Halmos Béla népzenész, táncházzenész is, aki hegedűjátékával tette igazán különlegessé a koncertet. A Jantyik-testvérpár nagyszülei Kondoroson éltek így a koncert előtt felidézték kondorosi emlékeiket. A PG Csoportot Dankó Béla, Kondoros polgármestere köszöntötte, emellett a Kondorosra látogatott Cserép László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának közművelődési osztályvezetője.