Főzőverseny

Az Arany János emlék-év kapcsán került megrendezésre az „Arany János főzőverseny”

Egyesületünk szervezésében, az Arany János emlék-év kapcsán került megrendezésre 2017. szeptember 21-én Szarvas – Ezüstszőlőben az „Arany János főzőverseny”.

A Szarvasi Gazdák Nemzetiségi Hagyományőrző Egyesület biztosította az IKSZT épületét, valamint az udvaron felállított sátorban is folyt a program. A nap végén közösen fogyasztottuk el az elkészült ételeket, melyek Arany János kedvencei voltak, gulyásleves, valamint túrós csusza tepertővel.

Közösen idéztük fel Arany János alakját a Cervinus Teátrum művészeivel, akik Arany János műveiből adtak elő egy műsort.

A program az Arany János Emlékbizottság és az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával valósulhatott meg.